Jak se starat o náušnice

Každá žena jistě chce, aby její náušnice vypadaly co nejdéle jako nové. K tomu je však zapotřebí se o ne také patřičně starat. Náušnice se vyhotovují z různých materiálů a každý z nich si vyžaduje jiný druh péče. Údržbě náušnic je sice nutné věnovat trochu času, ale na druhou stranu prodloužíte životnost výrobku, a to se určitě vyplatí.

Obecné rady pro údržbu náušnic

I když je každý materiál specifický, existuje několik obecných rad pro zacházení a péči o náušnice. Především bychom se měli vyvarovat styku s vodou. Náušnice tedy sundávejte na koupel, sprchování, plavání apod. Záporný vliv na šperky má také pot, takže jestliže se chystáte kupříkladu sportovat, měli byste náušnice taktéž odložit. Neblahé účinky na šperky má parfém, proto se nejprve nevoňte a pak se teprve dozdobte. Hlavně nestříkejte parfém na náušnice. Náušnice dále nechytejte mastnýma ani jinak špinavýma rukama.

Nezapomínejte náušnice pravidelně čistit a leštit!

Údržba náušnic dle materiálů

Zlaté náušnice a zlaté šperky obecně vyžadují nejméně starostí o údržbu, protože jsou hodně odolné. Postačí je tedy občas přeleštit, nebo zanést k vyčištění ke zlatníkovi.

Zato stříbrné náušnice potřebují značnou péči, jelikož stříbro podléhá oxidaci a lehce černá. Zakupte si roztok k čištění stříbra a doleštěte hadříkem, nebo se inspirujte některými domácími tipy k čištění stříbra.

Náušnice z méně známých materiálů čistěte hadříkem, případně použijte trochu saponátu.